Forum Hydrauliczne

Kategoria ogólna => Pytania i odpowiedzi => Wątek zaczęty przez: adampawluczyk@gmail.com w Listopad 01, 2018, 04:36:06 pm

Tytuł: Spłuczka podtynkowa ma za małe ciśnienie.
Wiadomość wysłana przez: adampawluczyk@gmail.com w Listopad 01, 2018, 04:36:06 pm
Witam serdecznie Wszystkich Użytkowników,

Mam problem ze spłuczką (przycisk jest na pewno firmy GROHE - podejrzewam, że mechanizm również). Podczas naciskania przycisku wylatuje ok 5-10% wody zamiast 100%. Tak jak na filmach:
https://youtu.be/LcUALSY7xvw
https://youtu.be/OOShbYxMEPM

Mam taką hipotezę, że może przycisk jest zepsuty. Kiedy naciskam go, niebieski element (na filmie) podnosi się (i część wody spada) ale zaraz potem szybko opada (woda przestaje lecieć). Za drugim razem to samo. Dopiero za trzecim razem kiedy wody jest mniej w zbiorniku ciśnienie z przycisku podnosi niebieski element stale i spuszcza wodę ze zbiornika spłukując całą muszlę. Moje pytanie: czy zgodnie z Waszym doświadczeniem to za słabego ciśnienia w przycisku, zabrudzonego mechanizmu pod tynkiem, czy też może rurek przekazujących powietrze z przycisku do mechanizmu.

Z góry dziękuję za odpoiwedzi i pozdrawiam!
Tytuł: Odp: Spłuczka podtynkowa ma za małe ciśnienie.
Wiadomość wysłana przez: Anulaaa w Listopad 13, 2018, 02:05:59 pm
U mnie tez było tak, ze prawie woda nie leciała i sie okazalo, ze to wina przycisku. Czasami tez sie zawieszał i woda leciała dopóki nie usłyszelismy, ze leci, dlatego wiedziałam, ze to przycisk. My na szczescie zglosilimy własicicielowi mieszkania i naprawił to :)