Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - bolek63

Strony: [1] 2
1
Pytania i odpowiedzi / Odp: odpowietrzanie kaloryferów
« dnia: Marzec 05, 2014, 02:31:42 pm  »
Sadzę, że odpowietrzniki warto zainstalować przy każdym kaloryferze, ponieważ jeżeli pojawią się jakieś problemy to zawsze można ręcznie taki grzejnik odpowietrzyć i  wszystko w porządku. Dla ogólnej informacji powiem, że są faktycznie grzejniki żeliwne i aluminiowe bez odpowietrznika, które to maja same się odpowietrzać, ale jeżeli coś zawiedzie to i tak trzeba zabierać się ręcznie do ich dopowietrzania, a to już jest dużo bardziej skomplikowane, wymaga fachowej wprawy, w konsekwencji może skutkowac nieszczelnością i zalaniem pomieszczenia.

2
A muszę posiadać jakieś zezwolenie na ich instalacjie? Trzeba gdzieś zgłaszać fakt ich instalacji na dachu?

3
Fachowcy / Odp: Nieuczciwi fachowcy
« dnia: Marzec 04, 2014, 02:26:53 pm  »
Panowie, nie zapomnijcie o podpisach na ostatniej stronie i pamiętajcie, że sporządza sie je w dwóch egzemplarzach. A... można zastrzec sobie zasady postępowania w przpadku nie wywiązania się z obowiązków i warunki odstapinia od samej umowy. Nic trudnego  :)

4
Fachowcy / Odp: Nieuczciwi fachowcy
« dnia: Marzec 04, 2014, 02:23:42 pm  »
Umowa z hydraulikiem nie powinna zawierać jakiś specyficznych podpunktów. Generalnie powinna określać najwazniejsze kwestie tj.: pomiędzy kim zawarta,  kiedy, gdzie, zakres zadania, czas jego wykonania, warunki wynagrodzenia, ewentualne reklamacjie, można określić kto dostarcza materiały do wykania zadania itp.

5
Ogólnie Hydraulika / Odp: Sposób na zapchany kran
« dnia: Marzec 03, 2014, 01:30:58 pm  »
W ramach przypomnienia piszę, że jego działanie opiera się ciśnieniu, które to wytwarza się w trakcie pompowania. W ten sposób wychodzi wszystko to co spowodowało zator. Taka mała wskazówka: zanim użyjemy go najlepiej jest natrzeć miejsce odpływu czymś tłustym, a potem dopiero umieścić przepychacz i go dociskać  :)

6
Ogólnie Hydraulika / Odp: Sposób na zapchany kran
« dnia: Marzec 03, 2014, 01:26:22 pm  »
Może to śmieszne, ale jest jeszcze jeden sprawdzony chodź może się wydawać staroświecki sposób na przepchanie kranu: mianowicie przepychacz gumowy czyli stary sprawdzony przyrząd ,o którym każdy z nas zapewne zapomniał, a można go nadal kupować w sklepach.

7
Pytania i odpowiedzi / Jak najlepiej wyczyścić baterie w pryszniu ?
« dnia: Luty 28, 2014, 06:27:19 pm  »
Jak w temcie jak jest najlepszy sposób na wyczyszczenie baterii w prysznicu ? Moja jest cała w kamieniu i nie wiem, a przez to woda źle z niego leci. Jake są wasze spsosoby ?

8
Pytania i odpowiedzi / Zatkany sedes
« dnia: Luty 28, 2014, 06:00:31 pm  »
Witam
Jak w temacie Jak radzicie sobie z zatkanym sedesem ? Czy można w jakiś sposób uniknąć sytuacji w której on sie zatyka ?

9
Pytania i odpowiedzi / Odp: Piece kafelkowe
« dnia: Luty 28, 2014, 12:50:48 pm  »
Uważam, że jest to naprawdę dobre dodatkowe żródło ciepła w sytuacjiach krytycznych. Jeeli macie w domu odpowiednie miejsce do jego postawienie, nie będzie przeszkadzał to z całą pewnością można go postawić.

10
Pytania i odpowiedzi / Odp: Jaki rodzaj studnie jest najlepszy?
« dnia: Luty 28, 2014, 12:34:33 pm  »
Koledzy, tak naprawdę to należy się zastanowić czy jest sesns wydawać pieniądze i  kopać studnie tylko do celów gospodarczych skoro studnia głębinowa może nam służyć i do spożywania jej czystej wody a także do cełów domowych ??????? Osobiście wydaję mi się, że  nie ma sensu.

11
Pytania i odpowiedzi / Odp: Jaki rodzaj studnie jest najlepszy?
« dnia: Luty 28, 2014, 12:30:44 pm  »
Jeżeli potrzebujecie studni tylko do ogrodu, mycia samochodu to wystarczy w zupełności studnia abisyńska. Jeżeli jednak  chcemy aby studnia miała wodę do spożywania to z całą pewnością należy wybrać studnię glębinową.

12
Pytania i odpowiedzi / Odp: Czym palicie w piecu ?
« dnia: Luty 28, 2014, 12:23:44 pm  »
Przy paleniu zbożem nie kurzy się z komina, jest z niego bardzo mało popiołu. Pamiętajmy jednak,że ceny zboża nie są tak stabilne jak węgla. Co roku się zmieniają. Ponadto nie w każdym piecu można spalać zoże. To czy możemy palić zboże czy nie zależy także w dużej mierze  od rodzaju pieca.

13
Pytania i odpowiedzi / Odp: jakie ciśnienie na piecu ?
« dnia: Luty 24, 2014, 10:19:00 pm  »
Tak dokładnie jak napisał zbigniew6 właściwe ciśnienie to 1,2

14
Pytania i odpowiedzi / Odp: Własna studnia czy warto ?
« dnia: Luty 24, 2014, 10:17:55 pm  »
Własna studnia to super sprawa. Na początku trzeba zainwestowac w jej wybudowanie i doprowadzenie wody, ale jeżeli źródło jest silne to wszystkie koszty zwrócą Ci sie z nawiązką A Ty masz juz jakąś studnie czy chcesz wybudować ?

15
Pytania i odpowiedzi / Odp: cieknący kran
« dnia: Luty 22, 2014, 08:26:26 pm  »
A rozkręciłeś baterie i sprawdziłeś czy uszczelki na głowicach ? Myslę że tytaj tkwi problem. Zakręc dopływ wody a następnie rozkręć baterie potem wymień uszczelki ( takie gumowe krążki) i powinno byc ok.

Strony: [1] 2