Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - paweł

Strony: [1] 2
1
Fachowcy / Odp: Nieuczciwi fachowcy
« dnia: Marzec 04, 2014, 07:24:28 pm  »
Pamiętajcie również o tym że czasem zdarzają się fachowcy na % takich równiez trzeba się wystrzegać ponieważ zamiast nam pomóc moga nam tylko zaszkodzić.

2
Ogólnie Hydraulika / Co robić gdy zagotuje sie wodę w piecu
« dnia: Marzec 04, 2014, 07:20:28 pm  »
Witam
Załozyłem ten wątek, ku przestrodze. Każdemu z nas może sie przytrafic sytuacja, gdy temperatura na piecu przekroczy możliwe normy. Co wtedy robic ? Każdy piec ma zawór bezpieczeństwa zamonowany przy piecu. Gdy tempertura wzrasta MUSIMY go odkręcić aby ci śnienie spadło. Potem musimy zaczekać aż piec ostygnie i dobic wody do obiegu, aby wyrównac braki.

3
Pytania i odpowiedzi / odpowietrzanie kaloryferów
« dnia: Marzec 04, 2014, 07:17:05 pm  »
Czy odpowietrzniki kaloryferów to dobre rozwiązanie ? Jak je montować przy każdym grzejniku czy tylko przy wybranych ? Zapraszam do dyskusji.

4
Pytania i odpowiedzi / Jaki Piec wybrać ?
« dnia: Marzec 04, 2014, 07:14:54 pm  »
Witam
Mój znajomy mieszka w domu jednorodzinnym o powierzchni 150 metrów kwadratowych jaki piec powinien wybrać, chodzi mi o moc

5
 Dla ogólnej wiadomości podpowiadam, zę teraz tak naprawdę jest wiele ułatwień co do instalacji bateri słonecznych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej co roku opracowywuje programy wsparcia dla osób chcących zainstalowac je sobie. Jest wiele dofinansowań na instalacjie takiego zestawu, albo są ułatwienia w udzielaniu kredytów na ten cel. Wrto poczytać na ten temat więcej, bo wiele też w  sumie zależy od miejsca Polski gdzie mieszkamy.

6
Pytania i odpowiedzi / Odp: Jak najlepiej wyczyścić baterie w pryszniu ?
« dnia: Marzec 04, 2014, 02:40:26 pm  »
Z domowych sposobów polecam po prostu ocet. Namoczyć jakąś ścierkę i przyłożyć na miejsce z kamieniem. Można również nalać do jakiegoś naczynia wody i octu i włożyć na przykład słuchawkę. Jeżeli jednak kamień osiadł na całęj bateri, a nie ma mozliwości rozkręcenia na części  to radzę przyłożyc szmatkę i odczekać. Szkoda, że te czynności trzeba powtarzać, bo kamień i tak po jakims czasie znów osiądzie nam, a wynika to ze zwykłego użytkowania  :(

7
Pytania i odpowiedzi / Odp: Zatkany sedes
« dnia: Marzec 03, 2014, 02:15:39 pm  »
 Kolejnym sposobem na przepchanie sedesu jest użycie przepychaczki. Należy jednak zwrócić uwagę jaką kupujemy bo są inne do zlewu i inne do sedesu. Prosta obsługa: przyłożyć ja trzeba do odpływu, zwrócićmy uwage by guma oplatła cały odpływ. Dociskamy i odciskamy. Ma pomóc. Powodzenia.

8
Pytania i odpowiedzi / Odp: Piece kafelkowe
« dnia: Luty 28, 2014, 12:55:03 pm  »
Ja uważam, że w obenych czasach jak mimo zainstalowanego ogrzewania jest w domu chłodni można sobie dokupić piecyk elektryczny i gdzieś postawić w koncie. Nie odważyłbym się zagracać pokój takim piecem. Ponadto to żadna ozdoba. Jeżeli będziemy chcieli w nim rozpalić to sobie tylko nie potrzebnie nadymimy.

9
Tak to prawda. W rurach z tworzyw sztucznych nie występuje korozja i nie powstaje kamień kotłowy. Faktem, jest też to, że są lżejsze i tańsze. Nie wiemy jednak  jak długo wytrzymują bo funkcjonują w  porówniu do rurek miedzianych od niedawna.  Ja jednak zdecydowałbym się na miedziane. Tak jak pisałem wcześniej nie zwracałbym uwagi na  wygląd, ale no to co już jednak zostało dobrze sprawdzone.

10
Pytania i odpowiedzi / Odp: Czym palicie w piecu ?
« dnia: Luty 27, 2014, 02:54:45 pm  »
A czy przypadkiem palenie żbożem nie spowoduje,że zakurze sąsiadów?

11
Pytania i odpowiedzi / Odp: Jaki rodzaj studnie jest najlepszy?
« dnia: Luty 27, 2014, 02:49:06 pm  »
To zależy od tego jakie jest żródło. Studnie abisyńskie czerpią podobno wodę z najpłycej położonych warstw.
Studnie głębinowe kopię się, gdy zwierciadło wody znajduje zaś głęboko.

12
Ogólnie Hydraulika / Odp: Sposób na zapchany kran
« dnia: Luty 26, 2014, 06:32:03 pm  »
Witam, faktycznie sama zagotowana woda to dobry sposób na przepychanie zlewu zwłaszcza kuchennego. Wrzątek rozpuszcza wszystkie tłuszcze. Innym sposobem jeżeli sama woda nie pomaga a jaki podpatrzyłem u mamy jest rozpuszczenie sody kuchennej i octu we wrzącej wodzie. Jak z kolei to też nie pomoże to należy pewnie wezwać hydraulika.

13
Pytania i odpowiedzi / Odp: Czym palicie w piecu ?
« dnia: Luty 25, 2014, 06:43:44 pm  »
Witam, słyszałem, że coraz popularniejsze staję się już nie tylko palenie miałem, a nawet zbożem.

14
Pytania i odpowiedzi / Odp: Co ile czyścić komin ?
« dnia: Luty 25, 2014, 06:39:09 pm  »
Słyszałem, że w Polsce należy czyścić komin co trzy miesiące, tak mówią niby przepisy. Tak naprawdę każdy właściciel powinien sprawdzać sobie przewody, kontrolować bo nieoczyszczenie przewodu dymowego może doprowadzić do zapalenia się sadzy. Ponadto jak zaobserwujemy, że nie pali się tak jak powinno to tez powinien być sygnał do sprawdzenia stanu komina. Każdy dom tak naprawdę jest inny. U  niektórych wystarczy raz u innych parę razy w roku, jednak przepisów też należy przestrzegać.
 Najlepszym i wydaje się najważniejszym momentem aby wyczyścić komin jest okres przed sezonem grzewczym, bo  zima to kiepski czas na jego sprawdzanie, ponieważ dachy pokryte są śniegiem lub oblodzone.


15
Pytania i odpowiedzi / Odp: Jaki wybrać podgrzewacz wody?
« dnia: Luty 25, 2014, 06:21:40 pm  »
Nie sądzicie, że jednak ze względu na koszty lepiej wybrać junkers. Wydaję mi się, że gaz wychodzi taniej niż energia. Podobno produkują teraz o wiele bezpieczniejsze junkersy. Ponadto czas oczekiwania na wodę jest krótszy. Ciepłą wodę mam tak naprawdę od zaraz, a w przypadku elektrycznego trzeba jednak poczekać. Coś mnie jednak do wyboru junkersa skłania, nie wiem......

Strony: [1] 2