Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Niedrożne rury  (Przeczytany 2309 razy)

JarekZol

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Niedrożne rury
« dnia: Marzec 20, 2015, 07:28:55 am »

Witam, jeśli ktoś miał do czynienia z podobną sytuacją proszę o pomoc.

We wtorek wieczorem przestała schodzić woda z wanny, dodatkowo przy spuszczaniu wody z umywalki wybijało z wanny. Na początek próbowałem zadziałać gumową przepychaczką, potem sprężyną do rur - bez efektu. Wanna jest zabudowana więc skułem płytki i dostałem się do syfonu - czysty, brak zatorów. Następnym krokiem było skucie 2 płytek między wanną a trójnikiem miedzy odpływem wanny, umywalki a odpływem głównym do kanalizacji - również czysty. Z tego miejsca mam około 1 metra do odpływu idącego w dół do pionu - sprężyna wchodzi na metr i stoi, woda też po nalaniu w umywalkę i zatkaniu odpływu w stronę wanny - czasem spłynie po jakimś czasie a czasem nie i wybija. Niestety główny odpływ ( oddzielny od odpływu rurą 20 cm od WC) jest za zabudowanym słupkiem od WC podwieszanego, brak dostępu obecnie. Strasznie nie chcę go rozwalać w takim stopniu żeby skuć wylewkę i dostać się do połączenia rury z odpływem ( rura średnica około 5-8 cm).

Czy oprócz powyższego coś jeszcze można zrobić? Czy ogarnę to bez pomocy fachowca?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jarek
Zapisane

wiilinker41

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Na terenie Warszawy dziala sporo pogotowi
    • Zobacz profil
    • Odwiedz strone glowna
Odp: Niedro�ne rury
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2015, 10:50:14 am »

A to jakiś test?
Zapisane
Na terenie Warszawy dziala sporo pogotowi oferujacych uslugi hydrauliczne. Odwiedz strone glowna