Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Piec gazowy czy na węgiel, który lepszy?  (Przeczytany 3619 razy)

tyson999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Piec gazowy czy na węgiel, który lepszy?
« dnia: Luty 20, 2014, 04:44:40 pm »

Witam,
w swoim domu  posiadam piec gazowy, który ogrzewa budynek o pow.120 m kw. Zastanawiam się nad wymianą pieca na opalany węglem. Jak myślicie czy jest to dobra decyzja? Proszę o podpowiedź.
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Piec gazowy czy na węgiel, który lepszy?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 05:11:33 pm »

Witam,
na Pana miejscu wybrałbym piec na węgiel. Sam w tym roku zmieniłem na kotłowy i chociaż musiałem kupić węgiel i drewno to i tak wychodzi taniej. Rożnica w moim przypadku wyniosła ok. 1000 zł, na korzyść pieca kotłowego.
Zapisane

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Piec gazowy czy na węgiel, który lepszy?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 20, 2014, 09:27:15 pm »

Hm tutaj należy zadać sobie zasadnicze pytanie czy chcę mieć piec czysty i taki który nie potrzebuje dodatkowych działań z naszej strony, ale jest droższy w uzytkowaniu. Czy też interesuje nas tańsze źródło ciepła w domu jakim jest piec na węgiel i drzewo. W tym przypadku jednak musimy pamiętać że musimy przygotować się odpowiednio do zimy gromadząc zapasy opału. Z ekonomicznego punktu widzenia jednak lepszy jest piec na drzewo i węgiel.
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Piec gazowy czy na węgiel, który lepszy?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 20, 2014, 09:34:33 pm »

Pamiętajmy, że za ogrzewaniem opartym na węglu i drzewie przemawia też fakt, że w razie braku prądu nie zostaniesz całkowicie odcięty od ogrzewania, jak ma to miejsce w przypadku pieca gazowego. Wystarczy że piec znajduje się niżej niż cały obieg a wtedy pompka nie musi tłoczyć wody ponieważ  sama krąży po obiegu dzięki położeniu pieca.
Zapisane

tyson999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Piec gazowy czy na węgiel, który lepszy?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2014, 06:07:19 pm »

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi Widzę że moje przypyszczenia okazały się słuszne i kocioł Co wygrywa z gazowym. Wiem że gaz to wygoda, ale po tym co napisał Paweł zdałem sobie sprawę że rzeczywiście brak prądu nie jest problemem, jeżeli odpowiednio zamontuje się piec.
Zapisane