Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Nowa instalacja co -ogrzewanie z miejskiej ciepłowni  (Przeczytany 2235 razy)

ricko86

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Nowa instalacja co -ogrzewanie z miejskiej ciepłowni
« dnia: Marzec 30, 2015, 02:35:55 pm »

Witam, posiadam dom 70m2, budowany w latach 50, w domu jest  stara instalacja c.o. odgornego zasilania... kiedys byl tam piec weglowy, pozniej olejowy, teraz dom ogrzewany jest z miejskiej cieplowni... problem w tym ze rachunki sa bardzo duże okolo 1000zł na miesiac (grube stare rury i wielkie zeliwne grzejniki robia swoje..). Dlatego chce zmienić instalacje na nowa i mam kilka pytań:
-czy w przypadku ogrzewania z miejskiej cieplowni potrzebne jest w domu jakieś naczynie wyrownawcze? w starej instalacji jest cos takiego ale wydaje mi sie ze to niepotrzebne... chce do przyłącza z cieplowni podlaczyc rozdzielacz i puscic pex w podladze na grzejniki.. a wiec wszystko wydaje sie bardzo proste.. o ile sie nie myle?
-mam jeszcze pytanie odnośnie bojlera, czy podlacza sie go normalnie wyjsciem z rozdzielacza tak jak grzejniki?

Nie mam doświadczenia w robieniu instalacji c.o. ale w tym przypadku wydaje mi sie to proste, podpowiedzcie czy jest tak jak mysle? pozdrawiam Paweł 

[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

Gurajba

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Nowa instalacja co -ogrzewanie z miejskiej ciepłowni
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2015, 07:30:30 am »

Zatrudnij fachowca, nie baw się w to sam. Ja chciałem też wiele zdziałać samodzielnie, po czym dowiedziałem się, że chciałem zrobić coś niezgodnego z prawem :o Prawo budowlane zmienia się błyskawicznie, np. niedawno przeczytałem o tym podatku od nieruchomości http://www.budnet.pl/Obiekt_budowlany_a_podatek_od_nieruchomosci,Inwestycje_i_nieruchomosci,134917-czytaj.html Samemu można tylko sobie zaszkodzić.
Zapisane