Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Niskie ciśnienie za stacją uzdatniania :(  (Przeczytany 1092 razy)

mpuscion

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Niskie ciśnienie za stacją uzdatniania :(
« dnia: Lipiec 27, 2015, 12:04:27 pm »

Witam wszystkich,

postaram się napisać krótko i na temat: posiadam studnię z której czerpię wodę do domu. Woda okazała się tak "wybitna" że musiałem zainwestować w stację uzdatniania wody, w której skał obecnie wchodzą odżelaźniacz, odmanganiacz, lampa uv, zmiękczac i pompka dozująca siarczan glinu na hydrofor.

Woda które idzie poza dom (do podlewania ogródka) nie idzie przez stację uzdatniania, co powoduje że połowa chodników jest już czerwona/rdzawa.

Postanowiłem zrobić obejście: zamontowałem trójnik za filtrami, a przed zmiękczaczem rurami PP fi25mm tak aby na zewnątrz woda wychodziła odżelaźniona. Stary obieg wyłączam zaworami kulkowymi.

No i niestety ciśnienie jest niewystarczające więc jestem lekko załamany ale nie wiem czy w ogóle da się temu zaradzić, ale wygląda na to straty na filtrach są zbyt duże.

Ciśnienie wody na dom - jest super - tutaj problemu nie ma. Hydrofor 300l odpala pompę przy 3atm, a wyłącza przy 4. Woda w kranie w całym domu leci super.

z góry bardzo dziękuję za spostrzeżenia i komentarze ponieważ prawdę mówiąc nie mam o tym pojęcia :)
Zapisane