Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Sposób na zapchany kran  (Przeczytany 5373 razy)

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Sposób na zapchany kran
« dnia: Luty 22, 2014, 08:51:59 pm »

Założyłem ten wątek, aby podzielić się z wami moim sprawdzonym sposobem na zatkany kran, a raczej na uniknięcie takiej sytuacji. Bardzo często zdarza się że kran się zatyka, sposobem na unikniecie tej przykrej sytuacji jest profilaktyka. Wystarczy raz na tydzień napuścić cały zlew gorącej wody i po prostu odciągnąc kurek. Woda sama poradzi sobie z wszystkimi zatorami, a my będziemy sie cieszyć z spokoju. Wiem co mówie bo u mnie w domu do kranu laduje praktycznie wszystko.
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Sposób na zapchany kran
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2014, 06:32:03 pm »

Witam, faktycznie sama zagotowana woda to dobry sposób na przepychanie zlewu zwłaszcza kuchennego. Wrzątek rozpuszcza wszystkie tłuszcze. Innym sposobem jeżeli sama woda nie pomaga a jaki podpatrzyłem u mamy jest rozpuszczenie sody kuchennej i octu we wrzącej wodzie. Jak z kolei to też nie pomoże to należy pewnie wezwać hydraulika.
Zapisane

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Sposób na zapchany kran
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2014, 01:26:22 pm »

Może to śmieszne, ale jest jeszcze jeden sprawdzony chodź może się wydawać staroświecki sposób na przepchanie kranu: mianowicie przepychacz gumowy czyli stary sprawdzony przyrząd ,o którym każdy z nas zapewne zapomniał, a można go nadal kupować w sklepach.
Zapisane

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Sposób na zapchany kran
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2014, 01:30:58 pm »

W ramach przypomnienia piszę, że jego działanie opiera się ciśnieniu, które to wytwarza się w trakcie pompowania. W ten sposób wychodzi wszystko to co spowodowało zator. Taka mała wskazówka: zanim użyjemy go najlepiej jest natrzeć miejsce odpływu czymś tłustym, a potem dopiero umieścić przepychacz i go dociskać  :)
Zapisane

tyson999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Sposób na zapchany kran
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 03, 2014, 01:41:23 pm »

Mi się wydaje, że szybszą metodą jest po prostu kupienie jakiegoś środka chemicznego ( żel, granulki, proszek), a jest obecnie takich mnóstwo w sklepach i po problemie. Te wszystkie domowe sposoby tak naprawdę nie wystarczają na długo i znów te czynności trzeba powtarzać. Oczywiście trzeba koniecznie uważać bo wszystkie maja właściwości żrące, ale to jak ze wszystkim.....
Zapisane

HydraulikZG

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Hydraulik Zielona Góra, Hydraulik Nowa Sól
Odp: Sposób na zapchany kran
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 04, 2015, 09:01:03 pm »

Warto też założyć sitko które zapobiegnienie dostawaniu się resztek do kanalizacji.
Zapisane
Hydraulik, montaż instalacji, naprawy hydrauliczne. http://www.hydraulika.zgora.pl

omgNext

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • http://udraznianiekanalizacji.eu
Odp: Sposób na zapchany kran
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 05, 2015, 07:58:34 am »

Granulki są o tyle niebezpieczne, że nieumiejętnie stosowane powodują tworzenie się w kanalizacji skamielin praktycznie niemożliwych do usunięcia. W miarę szybko zauważony problem w początkowym stadium powinien rozwiązać hydraulik dysponujący odpowiednim sprzętem - elektryczna sprężyna o odpowiedniej średnicy.
Jeżeli przeoczymy ten moment sypiąc granulki za każdym razem kiedy kanalizacja się zatka możemy doprowadzić do zatorów niemożliwych do usunięcia bez wymiany rur.
Oczywiście nie straszę - wystarczy przeczytać instrukcję i bezwzględnie się jej trzymać, a kłopotów można uniknąć.