Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: kratka spustowa pod wanną  (Przeczytany 1765 razy)

magik28

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
kratka spustowa pod wanną
« dnia: Październik 19, 2015, 11:49:57 am »

Witam wszystkich serdecznie
Mam taki problem ,posiadam pod wanna kratkę spustową podczas spuszczania większych ilości wody z wanny po chwili woda zaczyna się  cofać pod wannę rury wyczyściłem (trochę syfu było ) ale to nic nie dało i pytanie takie moje czy kratka to dobry pomysł pod wanna, czy przez ta kratkę woda większymi ilościami nadąży się  przelewać
Zapisane

KosmoMariusz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: kratka spustowa pod wanną
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2015, 04:34:28 pm »

Witam
Kratka spustowa pod wanną to stare rozwiązanie, już nie stosowane w nowych instalacjach. Jak sam zauważyłaś woda rozlewa się pod wanną i "wchodzi"  w ściany i podłogi. A to już najlepsze środowisko do rozwoju grzyba, którego chyba nikt nie chce jako domownika.
Proponuję Ci pomyśleć o zakupie i założeniu syfonu wannowego(koszt ok 20-30zł-najprostszy model zamykany korkiem gumowym) oraz usunięciu kratki i połączeniu pozostałej rury z syfonem. To wyeliminuje problem zalewania podłogi, bo jeśli woda będzie spływać wolno to będzie "czekać" w wannie na swoją kolej.
Pozdrawiam
Pisz śmiało w razie niejasności.
email: kosmobud@op.pl
Zapisane

darson51

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: kratka spustowa pod wanną
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 05, 2016, 07:24:41 pm »

...dodałbym do tego dokładne przeczyszczenie rur spiralą hydrauliczną bo problem może leżeć gdzieś tam głębiej
Zapisane