Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Jakie rurki są najlepsze do ogrzewania domu piecem kotłowym?  (Przeczytany 3943 razy)

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil

Mam zamiar w sezonie letnim zmieniać w domu całe ogrzewanie, kaloryfery itp. w związku z tym chciałbym się dowiedzieć jakie rurki będą najlepsze? Czytałem dużo o miedzianych, ale co sądzicie o plastiku? Cena nie odgrywa roli, bo inwestuje na kolejnych dobrych parę lat, chodzi mi po prostu o jakość, bezpieczeństwo?
Pozdrawiam
Zapisane

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Jakie rurki są najlepsze do ogrzewania domu piecem kotłowym?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2014, 06:30:30 pm »

Jeżeli masz kocioł co to ja skłaniałbymbym się do miedzi, byc moze nie wygląda najlepiej, bo rurki wyglądaja jak wyglądaja, ale masz pewność że są one wytrzymałe i dobrze oddają ciepło.
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Jakie rurki są najlepsze do ogrzewania domu piecem kotłowym?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2014, 10:46:23 pm »

Jeżeli chodzi o pytanie jakie zadałeś to najlepszymi rurkami do pieca kotłowego są rurki miedziane. Mam nadzieję że Twoje kryterium nie obejmuje wizualnego wyglądu ponieważ tu zdecydowanie wygrywa plastik. Natomiast jeżeli chodzi o funkcjonalność i wytrzymałość to rurki miedziane wiadą prym.
Zapisane

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Jakie rurki są najlepsze do ogrzewania domu piecem kotłowym?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2014, 03:05:29 pm »

A jak to jest z osiadaniem kamienia na rurkach? To prawda, że na plastiku osiada go mniej?
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Jakie rurki są najlepsze do ogrzewania domu piecem kotłowym?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2014, 03:22:32 pm »

Tak to prawda. W rurach z tworzyw sztucznych nie występuje korozja i nie powstaje kamień kotłowy. Faktem, jest też to, że są lżejsze i tańsze. Nie wiemy jednak  jak długo wytrzymują bo funkcjonują w  porówniu do rurek miedzianych od niedawna.  Ja jednak zdecydowałbym się na miedziane. Tak jak pisałem wcześniej nie zwracałbym uwagi na  wygląd, ale no to co już jednak zostało dobrze sprawdzone.
Zapisane