Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: bardzo niskie ciśnienie wody w słuchawce prysznicowej  (Przeczytany 2715 razy)

lornik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
bardzo niskie ciśnienie wody w słuchawce prysznicowej
« dnia: Luty 07, 2016, 10:28:44 pm »

Witam,

mam problem z niskim ciśnieniem wody w słuchawce prysznica. Prysznic znajduje się na piętrze, obok niego znajduje się Junkers jednofunkcyjny na gaz (jest to ostatnie piętro w domu jednorodzinnym). Przy odkręceniu wody przy baterii prysznicowej - przez kran - ciśnienie wody jest duże. W momencie przełączenia w baterii na słuchawkę prysznicową ciśnienie drastycznie maleje, a co za tym idzie - maleje prędkość przepływu wody przez Junkers oraz spada temperatur wody. Próbowałem regulować Junkers zwiększając/zmniejszając ilość wody przepływającej przez Junkers oraz wielkość płomienia. Mimo ustawienia najbardziej dogodnych parametrów, to różnica ciśnienia pomiędzy wyjściem kranowym a słuchawkowym jest bardzo duża.

Próbowałem znaleźć odpowiedź na innych forach, lecz niestety nikt nie umiał znaleźć na to odpowiedzi, która by wyjaśniła mój problem.

Dodatkowo informuję, że próbowałem 3 różnych, nowych słuchawek prysznicowych, a ciśnienie wody bez podłączonej słuchawki jest równie wysokie, jak ciśnienie przez kran - zatem zakładam, że problem tkwi w dużym oporze wody w słuchawce.

Czy ktoś zna się na słuchawkach i potrafi doradzić słuchawkę, która stawia niski opór i nie będzie generować powyższych problemów?

Pozdrawiam,
Marcin
Zapisane