Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: nieprawdopodobne zużycie wody w mieszkaniu w starym bloku  (Przeczytany 1587 razy)

kasiaczarna

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
nieprawdopodobne zużycie wody w mieszkaniu w starym bloku
« dnia: Marzec 04, 2016, 01:20:57 pm »

Witam, mam poważny problem. Mieszkam wraz z koleżanką i parą w mieszkaniu w bloku z lat 60tych. Praktycznie tej pary nie ma w domu, więc można powiedziec że przez większość miesiąca mieszkamy we dwie. Nasz problem polega na tym, że mamy kolosalne zużycie wody, mianowicie na miesiąc ok 25m3. A przecież przez polowe dnia kazda z nas jest w pracy, fakt kapiemy sie codziennie i srednio co 3-4dni robimy pranie, ale zdajemy sobie sprawę, że woda kosztuje i staramy się jej nie nadużywać, zważywszy że u nas metr wody kosztuje 11zl (sic!). Wymienilysmy wodomierz dwa dni temu, a licznik już wskazuje 0,9m. Jakim cudem ja sie pytam. Czy możliwe jest, ze problem tkwi w rurach, może się ktos pod nas podpiął i korzysta z naszej wody, choc nie zaobserwowalysmy obrotulicznika gdy nie spuszczamy wody. Mieszkanie niedawno kupilam, nie znam poprzednich wlascicieli. Czy można jakos sprawdzić, czynowy liicznik rzeczywiście dobrze działa? Jestem w szoku, bo naprawde to niemożliwe, żebyśmy zuzywaly tyle wody. Nadmienię, że ciśnienie w kranach mamy raczej średnie, wiec tym bardziej nabicie takiej ilości wody nie byloby takie proste. Dodam, ze zaobserwowalam iżspluczka wc zużywa 0,007m wody, czy to nie za dużo? Proszę o porady co mogę zrobić, czy hydraulik może cos poradzić? Nie stac mnie by płacić 300za msc za wodę, przeciez prąd mnie dużo taniej wynosi. Proszę o pomoc, pozdrawiam, Kasia.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 01:23:30 pm wysłana przez kasiaczarna »
Zapisane

lumon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Odp: nieprawdopodobne zużycie wody w mieszkaniu w starym bloku
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 28, 2019, 09:51:16 am »

Weżcie sie wyprowadzcie z tego starego bloku, moze rzeczywiscie ktoś się podpiął do was i kradnie wam wode. Teraz jest tyle fajnych i niedrogich mieszkań deweloperskich.  My ostatnio kupiliśmy mieszkanie na kredyt już z opcją wykończenia pod klucz http://ronson.pl/wykonczenia/ Jak się dobrze poszuka to można znalezc fajne mieszkanie w dobrej cenie i lokalizacji
Zapisane

Alfred3333

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: nieprawdopodobne zużycie wody w mieszkaniu w starym bloku
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 05, 2020, 03:38:05 pm »

Trochę szkoda że dopiero dzisiaj trafiłem do tego wątku.Jakbym trafił kiedyś to byłoby super.
Zapisane