Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Uszkodzenie zasobnika C.W.U. przy podpinaniu do sieci wodociągowej nowycj budyn  (Przeczytany 844 razy)

borut

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil

Witajcie

Pierwszy raz jestem na tym forum i piszę tutaj bo mam problem i potrzebuję odpowiedzi , których nie mogę znaleźć w internecie.

Dzisiaj na ulicy przy której mieszkam był robiony przyłącz wody do nowo budowanych bloków. Po wykonaniu tego przyłącza nastąpiła awaria pieca i zalało mi piwnicę. Niestety woda uciekała z pieca , na początek nie wiadomo było skąd...

Później zauważyłem że mimo wyłączenia C.O. ( piec jest dwufunkcyjny saunier duval - niedźwiedź) przy niezakręconej wodzie zwiększało się ciśnienie wody w C.O. i ciągle było słychać jej przepływ w zasobniku C.W.U.

Oczywiście miejskie przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji umywa ręce i mówi że to nie ich wina, jednak według mnie  jako że mój dom jest ostatni przed tym "nowym" przyłączem, które robili i czas się również zgrywa to musieli oni przy podłączaniu puścić jakieś duże ciśnienie, które rozwaliło wężownicę w zasobniku C.W.U.

Czy możecie mi podpowiedzieć jak to się mogło stać?

Czy macie jakiś pomysł jak naprawić wężownicę, lub gdzie znaleźć nawet używaną bo koszt wymiany przez serwisanta to ok 3500zł a na to obecnie mnie nie stać...

Proszę was o pomoc i z góry dziękuję!

Zapisane