Kategoria ogólna > Ogólnie Hydraulika

Sposób na zapchany kran

(1/2) > >>

zbigniew6:
Założyłem ten wątek, aby podzielić się z wami moim sprawdzonym sposobem na zatkany kran, a raczej na uniknięcie takiej sytuacji. Bardzo często zdarza się że kran się zatyka, sposobem na unikniecie tej przykrej sytuacji jest profilaktyka. Wystarczy raz na tydzień napuścić cały zlew gorącej wody i po prostu odciągnąc kurek. Woda sama poradzi sobie z wszystkimi zatorami, a my będziemy sie cieszyć z spokoju. Wiem co mówie bo u mnie w domu do kranu laduje praktycznie wszystko.

paweł:
Witam, faktycznie sama zagotowana woda to dobry sposób na przepychanie zlewu zwłaszcza kuchennego. Wrzątek rozpuszcza wszystkie tłuszcze. Innym sposobem jeżeli sama woda nie pomaga a jaki podpatrzyłem u mamy jest rozpuszczenie sody kuchennej i octu we wrzącej wodzie. Jak z kolei to też nie pomoże to należy pewnie wezwać hydraulika.

bolek63:
Może to śmieszne, ale jest jeszcze jeden sprawdzony chodź może się wydawać staroświecki sposób na przepchanie kranu: mianowicie przepychacz gumowy czyli stary sprawdzony przyrząd ,o którym każdy z nas zapewne zapomniał, a można go nadal kupować w sklepach.

bolek63:
W ramach przypomnienia piszę, że jego działanie opiera się ciśnieniu, które to wytwarza się w trakcie pompowania. W ten sposób wychodzi wszystko to co spowodowało zator. Taka mała wskazówka: zanim użyjemy go najlepiej jest natrzeć miejsce odpływu czymś tłustym, a potem dopiero umieścić przepychacz i go dociskać  :)

tyson999:
Mi się wydaje, że szybszą metodą jest po prostu kupienie jakiegoś środka chemicznego ( żel, granulki, proszek), a jest obecnie takich mnóstwo w sklepach i po problemie. Te wszystkie domowe sposoby tak naprawdę nie wystarczają na długo i znów te czynności trzeba powtarzać. Oczywiście trzeba koniecznie uważać bo wszystkie maja właściwości żrące, ale to jak ze wszystkim.....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej