Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Problem z ogrzewaniem  (Przeczytany 1318 razy)

andrzej25

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Problem z ogrzewaniem
« dnia: Listopad 01, 2016, 06:04:47 pm »

Witam jestem nowym użytkownikiem mam problem a wiec zacznę od początku.
Mam piec na drzewo itp ma on 22kw dom jest 2 piętrowy kiedyś było tylko ogrzewane jedno piętro i było ok teraz została przerobiona instalacja i jest jeszcze podtoczona góra domu u góry domu jest podłogówka zasilana osobną pompą co oraz oraz 6 grzejników zasilane drugą  pompką.U góry grzejniki grzeją normalnie podłogówka podłączona jest przez zawór termo statyczny i długo sie nagrzewa i wyczytałem ze niby trzeba wygrzać podłogę .A na dole jest 5 dużych grzejników i 4 małe grzejniki i jeden bojler i to jest na trzeciej pompie co  teraz jest problem jak mam otwarte tylko dół to wszystkie grzejniki grzeją normalnie jak otworze zawór z podłogówka to też grzeją ale do połowy a jak mam otwarte całos to u góry wszystkie grzejniki ciepłe a na dole są tylko ciepłe 2 grzejniki które są najbliżej pieca a czym dalej od pieca tym zimniejsza piec jest z nadmuchem i posiadam 3 pompy co KELLER GPD 25-60-180 i o to problem prosił bym o pomoc co zrobić by wszystko grzało równo co jest przyczyna z góry dziękuje
Zapisane

Gurajba

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Problem z ogrzewaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 08, 2016, 11:27:46 am »

Spróbuj poszukać odpowiedzi na tym blogu https://www.castorama.pl/inspiracje-i-porady/instalacja/technika-grzewcza-i-ogrzewanie.html Tam jest mnóstwo praktycznych informacji na temat ogrzewania. Na tym forum raczej nie uzyskasz pomocy...
Zapisane