Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Problem z cyrkulacjąciepłej wody w nowym bloku mieszkalnym  (Przeczytany 1059 razy)

andrao

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Problem z cyrkulacjąciepłej wody w nowym bloku mieszkalnym
« dnia: Luty 11, 2017, 09:51:39 pm »

Witam, jako nie jestem branżystą chciałem przedstawić problem jaki wyniknął w moim mieszkaniu w bloku jednorodzinnym z prośbą o pomoc kolegów w zdiagnozowaniu usterki.
Mianowicie przeprowadziłem się niedawno do mieszkam na ostatnim piętrze trzy piętrowego nowo oddanego bloku w klatce najdalej oddalonej od wymiennikowni i mam wraz z sąsiadami z piętra problem z ciepłą wodą użytkową. Pomimo nastaw temperatury na wymiennikowni na 50-59 stopni celcjusza w naszych mieszkaniach w dzień temperatura wody wynosi około 30 stopni natomiast wieczorami gdy są większe rozbiory wody ciepłej temperatura ciepłej wody spada do 20-15 stopni a czasem jest zimniejsza niż w rurce zimnej wody. Instalacja wyposażona jest w cyrkulację która wpięta jest do pionu ciepłej wody na klatce schodowej. W chwili gdy woda jest zimna rurka cyrkulacyjna również jest zimna. W wymiennikowni jest zawór zwrotny zabezpieczający przed cofaniem się zimnej wody. "Eksperci" ze spółdzielni nie potrafią podać przyczyny zaistniałej sytuacji dlatego proszę kolegów o pomoc. Dodam, że problem nie występuje w innych mieszkaniach tylko w trzech położonych najdalej od wymiennika.
Pozdrawiam
Zapisane