Kategoria ogólna > Pytania i odpowiedzi

Problem z cyrkulacjąciepłej wody w nowym bloku mieszkalnym

(1/1)

andrao:
Witam, jako nie jestem branżystą chciałem przedstawić problem jaki wyniknął w moim mieszkaniu w bloku jednorodzinnym z prośbą o pomoc kolegów w zdiagnozowaniu usterki.
Mianowicie przeprowadziłem się niedawno do mieszkam na ostatnim piętrze trzy piętrowego nowo oddanego bloku w klatce najdalej oddalonej od wymiennikowni i mam wraz z sąsiadami z piętra problem z ciepłą wodą użytkową. Pomimo nastaw temperatury na wymiennikowni na 50-59 stopni celcjusza w naszych mieszkaniach w dzień temperatura wody wynosi około 30 stopni natomiast wieczorami gdy są większe rozbiory wody ciepłej temperatura ciepłej wody spada do 20-15 stopni a czasem jest zimniejsza niż w rurce zimnej wody. Instalacja wyposażona jest w cyrkulację która wpięta jest do pionu ciepłej wody na klatce schodowej. W chwili gdy woda jest zimna rurka cyrkulacyjna również jest zimna. W wymiennikowni jest zawór zwrotny zabezpieczający przed cofaniem się zimnej wody. "Eksperci" ze spółdzielni nie potrafią podać przyczyny zaistniałej sytuacji dlatego proszę kolegów o pomoc. Dodam, że problem nie występuje w innych mieszkaniach tylko w trzech położonych najdalej od wymiennika.
Pozdrawiam

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej