Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Logoterma - słabe ciśnienie ciepłej wody  (Przeczytany 1066 razy)

mygen

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
    • Top-notch ĐĄasual Dating - Actual Girls
Logoterma - słabe ciśnienie ciepłej wody
« dnia: Luty 15, 2017, 08:21:41 pm »

Witam

Posiadam w mieszkaniu instalację logotermy Thermatic. Problem jest w niej z ciepłą wodą. Gdy jednocześnie mam odkręcone dwa krany to woda leci jak by chciała a nie mogła. Przy odkręconym jednym kranie i tak ilość wody jaka leci jest wizualnie dwukrotnie mniejsza jak zimna. Bardzo ta sytuacja mnie irytuje a nie wiem co może być tego przyczyną.

To co do tej pory zrobiłem to wymieniony został wymiennik ciepła na nowy ale to nic nie zmieniło. Perlatory są regularnie czyszczone/odkamieniane. Podłączyłem się zaraz za licznikiem zimnej wody i wpiąłem bezpośrednio do rury gdzie normalnie idzie ciepła woda pomijając wymiennik ciepła i zawór PM-Regler. Nic to nie zmieniło woda dalej leci beznadziejnie. W ten sposób chciałem wykluczyć uszkodzenie PM lub wymiennika (np. zakamieniony). Statycznie wpiąłem się manometrem zaraz za licznikiem, później za wymiennikiem ciepła i jeszcze po drodze za jednym zaworem. Statycznie wszędzie ciśnienie było między 2 a 3 bary, więc chyba ok na tyle ile się orientuje. Potem podłączyłem statycznie manometr do kranu przy zlewie a później w kranie od wanny. W momencie kiedy w jednym puszczałem ciepłą wodę a w drugim był podpięty manometr to ciśnienie spadało poniżej 1 bara. Było może tak na poziomie 0.5 bara.
Ze względu na brak części nie mogłem przeprowadzić próby dynamicznej.

Co mógłbym jeszcze sprawdzić lub zrobić aby znaleźć co jest problemem w tej instalacji? Niestety nie posiadam żadnych rysunków instalacji. Mam porobionych trochę zdjęć. Z góry dziękuję za pomoc.
Zapisane