Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Jak najlepiej wyczyścić baterie w pryszniu ?  (Przeczytany 4169 razy)

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Jak najlepiej wyczyścić baterie w pryszniu ?
« dnia: Luty 28, 2014, 06:27:19 pm »

Jak w temcie jak jest najlepszy sposób na wyczyszczenie baterii w prysznicu ? Moja jest cała w kamieniu i nie wiem, a przez to woda źle z niego leci. Jake są wasze spsosoby ?
Zapisane

tyson999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Jak najlepiej wyczyścić baterie w pryszniu ?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2014, 02:34:59 pm »

Witam, według mnie najprościej jest po prostu kupić jakiś spryskiwacz i spryskać. W domu widziałem jak używaja Cilit Bank, jest naprawdę skuteczny zarówno do prysznica, umywalek, a do niektórych miejsc na wannie.
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Jak najlepiej wyczyścić baterie w pryszniu ?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2014, 02:40:26 pm »

Z domowych sposobów polecam po prostu ocet. Namoczyć jakąś ścierkę i przyłożyć na miejsce z kamieniem. Można również nalać do jakiegoś naczynia wody i octu i włożyć na przykład słuchawkę. Jeżeli jednak kamień osiadł na całęj bateri, a nie ma mozliwości rozkręcenia na części  to radzę przyłożyc szmatkę i odczekać. Szkoda, że te czynności trzeba powtarzać, bo kamień i tak po jakims czasie znów osiądzie nam, a wynika to ze zwykłego użytkowania  :(
Zapisane

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Jak najlepiej wyczyścić baterie w pryszniu ?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2014, 02:43:16 pm »

Zwracajcie uwagę z jakiego tworzywa jest wykanana bateria, bo niektóre środki maja właściwości mocno żrące. Szkoda aby ocet lub jakis środek chemiczny wyżarł tworzywe, którym jest pokryta bateria.
Zapisane

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Jak najlepiej wyczyścić baterie w pryszniu ?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2014, 02:50:14 pm »

Nieraz warto kupić  środek do rozpuszczenia w wodzie. Działa na podobnej zasadzie jak na przykład podczas rozpuszczania kamienia  w czajniku. Po rozpuszczeniu go w wodzie spróbować można włozyc baterie, albo przecierać poszczególne elementy pokryte nieznośnym kamieniem. Używajmy rękawiczek.
Zapisane