Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?  (Przeczytany 5123 razy)

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« dnia: Luty 22, 2014, 08:22:34 pm »

Coraz więcej osób montuje solary na swoich dachach, jak myślicie czy jest to dobrainwestycja czy też nie ? Zapraszam do dyskusji.
Zapisane

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2014, 08:37:08 pm »

Myślę że zdania mogą byc podzielone. Ja osobiście uważam że jest to dobra rzecz, ale niekoniecznie tak strasznie energooszczędna. Pamiętajmy że co rok trzeba uzupełniać specjalny płyn żeby woda się nagrzewała. Ponadto po kilku latach moc baterii słonecznych spada z powodu zanieczyszczeń i zwyczajnego zużycia i trzeba będzie je wymienic na nowe.
Zapisane

tyson999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2014, 10:23:49 pm »

Ostatnio czytałem że jeden gość pomalował rurki czarną farba i rozmieścił je na dachu do tego podpiął wode i pompkę żeby woda się poruszała. Mówił że ma ciepłą wodę a koszt instalacji to 1500 zł  Polak potrafi;)
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 25, 2014, 10:59:57 am »

Od mniej więcej roku mam zainstalowane kolektory słoneczne i jestem z nich bardzo zadowolony. Tak naprawdę od wczesnej wiosny mam zapewnioną ciepłą wodę, a nawet po póżną jesień (jeżeli jest ciepła) . Spokojnie mogę się kąpać, nie musze się o nią martwić.  Jednak wiem,że dla większości liczą się jednak koszty i tutaj też moge się pochwalić, mam naprawdę niższe rachunki, naprawdę warto w nie zainwestować. Jest to wygoda.
Zapisane

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 25, 2014, 12:24:18 pm »

Chcę zwrócić jeszczę uwagę na ich niewielką  wydajność w okresie zimowym, a w ostatnich latach w Polsce jest coraz więcej chłodnych dni. Ponadto pamiętajmy, że do produkcji ogniw używa się szkodliwych dla środowiska materiałów.
Ogrzewanie wody, lub produkcja prądu znacznie spada przy dużym zachmurzeniu. Sam sposób konserwacji  i utylizacji urządzeń dodatkowych (np. akumulatorów) pozostawia dużo do myślenia...... tak naprawdę po zwrocie inwestycji znowu inwestujemy w remont i tak mnożą się wydatki.
Jednak jeżeli już się decydujemy to pamiętajmy o wyborze dobrej firmy do ich instalacji oraz o wyborze dobrego miejsca do ich usytuowania. To w sumie już na poczatku stanowi jakąś gwarancjie korzyści.
Zapisane

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2014, 02:59:19 pm »

A muszę posiadać jakieś zezwolenie na ich instalacjie? Trzeba gdzieś zgłaszać fakt ich instalacji na dachu?
Zapisane

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2014, 03:06:29 pm »

Nie, nie potrzeba nigdzie zgłaszać, nie potrzeba żadnych zezwoleń.  Kiedyś tam została wydana taka opinia Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przedstawiająca stanowisko w tej sprawie. Ogólnie mówiąć decyzjia o montażu zależy od właściciela budynku. Jest to w sumie jakieś ułatwienie.
Zapisane

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2014, 03:08:25 pm »

Chyba, że istalacjia bateri słonecznych wiąże się z rozbudową, nadbudową budynku. To wtedy już trzeba dokonać pewnych formalności w urzędach, ponieważ w jakis tam sposób ingeruje sie w budynek. Ale to już wynika z prawa budowlanego.
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Jakie sa wasze opinie na temat baterii słonecznych ?
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2014, 03:15:11 pm »

 Dla ogólnej wiadomości podpowiadam, zę teraz tak naprawdę jest wiele ułatwień co do instalacji bateri słonecznych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej co roku opracowywuje programy wsparcia dla osób chcących zainstalowac je sobie. Jest wiele dofinansowań na instalacjie takiego zestawu, albo są ułatwienia w udzielaniu kredytów na ten cel. Wrto poczytać na ten temat więcej, bo wiele też w  sumie zależy od miejsca Polski gdzie mieszkamy.
Zapisane