Kategoria ogólna > Ogólnie Hydraulika

Problem z ciśnieniem ciepłej wody.

(1/2) > >>

DonDiego:
Witam,

Mam problem z ciśnieniem ciepłej wody w domku letniskowym. Źródłem ogrzewania wody jest bojler (Biawar Viking 100 l). Zimna woda leci jak z hydrantu, natomiast ciepła leje się przez chwilę z umiarkowanym ciśnieniem (aczkolwiek nieporównywanie słabszym, niż woda zimna), po chwili ciśnienie słabnie i woda przestaje się lać. Mam trzy punkty do których dostarczana jest ciepła woda. Jest to zlew, umywalka i prysznic. Im dalej od bojlera tym słabsze ciśnienie i tym szybciej woda przestaje się lać.

Dostałem się do środka bojlera przez kryzę i wyciągnąłem siatkę kamienia. Bojler od środka został porządnie wyczyszczony. Dodatkowo wlałem do rury odprowadzającej ciepłą wodę roztwór kwasu siarkowego i octowego. Po starannym wyczyszczeniu bojlera według mojej oceny rura ciepłej wody jest drożna. Od strony wylotowej wlałem wodę pod ciśnieniem ze szlaufa i swobodnie wlewała się do bojlera, nie wracając. Wymieniłem też wężyk doprowadzający zimną wodę do bojlera. Niestety żadne z wykonanych przeze mnie zabiegów nie pomogły.

Nie sądzę aby kamień znajdujący się w bojlerze dostał się do rur i je zatkał, ponieważ wlot rury odprowadzającej ciepłą wodę z bojlera znajduje się w górnej części, a kamień gromadzi się na dnie, ale mogę się mylić. Macie jakieś sugestie co może być przyczyna awarii?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

shiwamo:
Ja bym sprawdził te rury, bo niekiedy tak jest, że kamienie mogą je zapchać mimo tego, że kamień zazwyczaj jest na dnie.

biz:
U nas był dokładnie taki sam problem i okazało się, ze winowajcą był właśnie kamień.

Danka111:
Kamień w rurach bywa niestety strasznie uciążliwy...

Bartossz:
Kamień to chyba najgorszy wróg rur:/

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej