Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Studnia + hydrofor = za niskie ciśnienie by uruchomić podgrzewacz wody  (Przeczytany 1049 razy)

lstr3

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil

Pytanie:
Kilka dni temu odkupiłem działkę rekreacyjną z domkiem. Wodę do domku (kuchnia + łazienka z prysznicem) dostarcza studnia głębinowa z hydroforem oraz podgrzewacz przepływowy. Problemem jest to, że dopóki hydrofor nie jest pełny (wtedy przestaje pracować do momentu spuszczenia części wody), ciśnienie wody w bateriach nie jest wystarczająco duże aby uruchomić podgrzewacz. Nawet jeśli ten się włączy, to woda jest podgrzewana przez krótką chwilę, po czym trzeba czekać aż hydrofor ponownie się napełni. Z pewnością nie ma mowy o tym, aby jedna osoba myła naczynia a druga w tym samym czasie brała prysznic - umycie kilku talerzy w tak krótkim czasie również nie jest możliwe.

Czy jest na to jakaś prosta odpowiedź / rozwiązanie? Czy wchodzi w grę lekkie zwiększenie maksymalnego ciśnienia na hydroforze? Dodam, że dziś wymieniłem w nim filtr oraz go odpowietrzyłem (podobnie jak podgrzewacz).

Myślę, że wszystko rozbija się o ciśnienie jakie zapewnia hydrofor, bo nawet korzystając z węża ogrodowego ciśnienie jest duże tylko dopóki ten jest prawie pełny.
Zapisane