Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: wylacznik cisnieniowy dlugosc rurki  (Przeczytany 593 razy)

otimor

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
wylacznik cisnieniowy dlugosc rurki
« dnia: Czerwiec 03, 2018, 11:12:06 pm »

Czy wydłużenie rurki na której jest załączony wyłączniki ciśnieniowy będzie miało wpływ na  działanie wyłącznika ? czy można ją bezkarnie przedłużać?

Mam na działce letniskowej pompę głębinową i zbiornik hydroforowy spory i bez przepony, bo potrzebny do odżelaźniacza. Pompą steruje wyłącznik ciśnieniowy zamontowany na krótkiej rurce pomiędzy pompą a zbiornikiem ciśnieniowym. To wszystko jest umieszczone w podziemnej studzience, od czasu do czasu wraca problem walki z wodą podciekająca w studzience, tempo naciekania nie jest szybkie, ale na działce bywam w różnych okresach, więc czasem wody bywa więcej. Zabezpieczenia prądowe są w domku nad powierzchnia ziemi, więc o nie się nie martwię, ale prąd w studzience jest podłączony do wyłącznika ciśnieniowego. Obecnie mimo zalań, zabezpieczenia działały i z wody można było korzystać. Elektryk zasugerował wydłużenie rurki na której zamontowany jest wyłącznik ciśnieniowy o 1,5m w górę. Niestety hydraulicy wołani w okolicy okazywali się mało kompetentni i wiele z ich prac wymagało popraw, więc nie mam do nich zaufania, rurkę podłącza ale konsekwencje poznam ja.

Oczywiście osobno walczę o nieprzemakalność studzienki, ale wiem że problem może wracać. 
Zapisane