Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Zawór do pralki  (Przeczytany 839 razy)

stszymon

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Zawór do pralki
« dnia: Listopad 19, 2017, 04:53:25 pm »

Cześć. Właśnie wprowadziłem się wynajętego mieszkania. Okazało się, że pralka jest popsuta, więc zamówiłem nową, ale mam problem z zaworem. Żeby pozbyć się starej pralki muszę odkręcić wąż zasilający, ale zanim, muszę zakręcić wodę.  Jak widać na zdjęciu, kurek od zaworu jest urwany i zastanawiam się, czy jeśli spróbuję zakręcić go za pomocą jakiegoś klucza nastawnego albo kombinerek, to go całkowicie nie rozwalę. Poza tym mógłbym odciąć zimną wodę na pionie, ale za żadne skarby nie mogę przekręcić umieszczonego tam zaworu. Myślałem też nad wyminą zaworu od pralki, ale kawałek rozety siedzi w ściance, a nie mam za bardzo narzędzi, żeby ten fragment ścianki wykuć.
Czy powinienem siłować się z tym zaworami (zarówno tym od pralki, jak i od pionów), czy lepiej, żeby zajął się tym jakiś fachowiec? Czy zawór od pralki "na oko" nadaje się do dalszego użycia i jest kompatybilny z nowymi pralkami (zepsuta pralka wydaje się być naprawdę stara), czy lepiej zakupić nowy? Za zawory na pionie odpowiada właściciel mieszkania czy wspólnota mieszkaniowa? Proszę o rady, pozdrawiam. 
Zapisane