Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Problem z zapachem u sąsiada piętro niżej.  (Przeczytany 48 razy)

Artanis02

• Nowy użytkownik
  • *
Problem z zapachem u sąsiada piętro niżej.
« dnia: Styczeń 02, 2018, 06:20:25 pm »

Witam.
Na wstępie chciałbym powiedzieć, że bardzo słabo znam się na hydraulice i przy ewentualnych propozycjach rozwiązań prosiłbym o dokładne tłumaczenie :)
Piszę o pomoc z pewnym problemem związanym, jak myślę, z wc.
Kupiłem miesiąc temu mieszkanie na 4-tym (i ostatnim) piętrze. Blok jednoklatkowy, 2 mieszkania na piętro, razem 10 mieszkań. Mieszkanie przeszło remont w 2009 roku.
Dziś przyszedł do mnie sąsiad z piętra poniżej i mówi, że mają w łazience nieprzyjemny zapach po tym, gdy my korzystamy z wc i, że ten problem był już od jakiegoś czasu (spółdzielnia była powiadomiona 3 lata temu), ale potem problem ustał i teraz od tygodnia powrócił. Podobno ścieki płyną jednym pionem dla wszystkich mieszkań w tym pionie.
Sąsiad powiedział, że w czasie remontu, fachowiec wyciął jakąś rurę idącą na dach, z której miało być pobierane powietrze, żeby nie wytwarzało się ciśnienie i żeby z syfonów nie była wysysana woda.
Ja gdy sam spuszczam wodę w wc to w wannie czasem zassie wodę, pobulgocze i potem mam zapach kanalizacji.
Nie znam się i chciałbym zapytać czy można to jakoś rozwiązać doraźnie bez generalnego remontu. Poprzedni właściciel mnie o tym problemie nie uprzedził, ale skoro dopiero po naszym wprowadzeniu problem powrócił to myślałem, że może robił coś, co temu zapobiegało. Ja sam nic nie przerabiałem, wymieniane były tylko wodomierze i naprawiałem spłuczkę w WC, bo nie odskakiwał ogranicznik i nie napełniała się do pełna.
W tym tygodniu będę też kontaktował się ze spółdzielnią i poprzednim właścicielem, może wtedy będę wiedział więcej.
Jeśli potrzeba więcej informacji, to chętnie udzielę :)
Pozdrawiam

Romanus19

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Problem z zapachem u sąsiada piętro niżej.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2018, 08:20:29 pm »

Musisz iść i pogadać z sąsiadem