Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Reduktor ciśnienia wody - niekontrolowany wzrost ciśnienia?  (Przeczytany 576 razy)

Janeo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil

Witam koleżanki i kolegów,

Postanowiłem założyć instalację automatycznego kropelkowego podlewania roślin w mieszkaniu. Ponieważ taka instalacja wymaga ciśnienia 1 Bar, kupiłem reduktor ciśnienia regulowany od 1 Bara wzwyż.

Ustawiłem ciśnienie 1 Bar i ciśnienie takie oczywiście jest, ale... wyłącznie gdy mam do czynienia z przepływem/wypływem wody za reduktorem. Kiedy wypływ wody zostaje wstrzymany (czyli czujniki odcinają wodę), ciśnienie wody w instalacji wzrasta z 1 Bar do 2 Bar, co dla instalacji jest niekorzystne, w szczególności że podlewanie jest kropelkowe więc permanentnie w instalacji mam ok. 2 Bar.
1) czy takie zachowanie ciśnienia za reduktorem jest normalne? (wzrost ponad nastawienie o 100%)
2) czy, jeśli takie zachowanie czyli wzrost ciśnienia jest normalne,  to czy jeśli kupię reduktor ciśnienia wody z nastawieniem od 0,5 Bar, to  mogę liczyć na taki wzrost - ale do 1 Bar, nie więcej?
Z góry dziękuję za odpowiedzi, do tych rzeczy potrzebni są jednak specjaliści :-)

Pozdrawiam
Zapisane