Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Nieuczciwi fachowcy  (Przeczytany 6614 razy)

tyson999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Nieuczciwi fachowcy
« dnia: Luty 22, 2014, 07:41:52 pm »

Zakładam ten wątek dla wszystkich tych, którzy zetknęli się z nieuczciwymi, lub złymi fachowcami. Zapraszam do dzielenia się swoimi opiniami na temat takich firm, aby ustrzec innych przed nimi.
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 22, 2014, 08:58:39 pm »

Nie jestem wybitnym fachowcem dlatego też wiele razy miałem okazję wzywać przeróżnych fachowców do różnego typu usterek, z doświadczenia mogę więc powiedzieć, że jeżeli wzywacie kogokolwiek to przede wszystkim nie warto dawać pieniędzy  przed wykonaniem usługi, ponadto należy być zawsze obecnym przy naprawach ( patrzeć na ręce), najlepiej dokładnie jest obadać, popytać o danego fachowca, zasięgnąć opinii, a jeszcze lepiej jeżeli jest on polecany od kogoś znajomego.
Zapisane

zbigniew6

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 26
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2014, 12:26:35 pm »

Witam, co powinna zawierać umowa z hydraulikiem? Jakieś szczególne podpunkty? Pytam bo jeżeli współpraca z moim hydraulikiem nie ułoży się pomyślnie to chcę mieć jakieś argumenty do obrony. Może macie jakiś wzór umowy???????
Zapisane

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2014, 02:23:42 pm »

Umowa z hydraulikiem nie powinna zawierać jakiś specyficznych podpunktów. Generalnie powinna określać najwazniejsze kwestie tj.: pomiędzy kim zawarta,  kiedy, gdzie, zakres zadania, czas jego wykonania, warunki wynagrodzenia, ewentualne reklamacjie, można określić kto dostarcza materiały do wykania zadania itp.
Zapisane

bolek63

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2014, 02:26:53 pm »

Panowie, nie zapomnijcie o podpisach na ostatniej stronie i pamiętajcie, że sporządza sie je w dwóch egzemplarzach. A... można zastrzec sobie zasady postępowania w przpadku nie wywiązania się z obowiązków i warunki odstapinia od samej umowy. Nic trudnego  :)
Zapisane

paweł

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2014, 07:24:28 pm »

Pamiętajcie również o tym że czasem zdarzają się fachowcy na % takich równiez trzeba się wystrzegać ponieważ zamiast nam pomóc moga nam tylko zaszkodzić.
Zapisane

malczan999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2014, 11:46:28 am »

Temat przedawniony ale tematyka nadal aktualna także na przyszłość.
Śmieszne aż przykre jest to, że w naszym kraju klienci korzystają głównie z hydraulików pracujących na czarno a la " złota rączka". Działa to w ten sposób. Przychodzi pseudo hydraulik do sklepu , w którym pracuję i kupuje spłuczkę plastikową wiszącą. Po dwóch dniach wraca  z żalem, że tego się nie da złożyć i firma jest niekompetentna i takie tam blablabla... Zabieram od niego spłuczkę składam w 30 sek i gotowe.
Inna sytuacja to np monterzy kolektorów słonecznych za dotacje.  Niestety często trafiają do mnie klienci, którym po miesiącu instalacja przestała działać a wykonawca zmył się i ani widu ani słychu. Zacytują moją rozmowę z klientem, który miał taki problem.
k-klient
ja-ja


k- a wy Panowie to ile za taką instalację bierzecie i ile czasu to trwa?
ja: wycena tylko indywidualnie dopasowana do potrzeb klienta, a czas to jakieś 1,5-2 dni z bojlerem
k: jak to.....tak długo????
ja: Da się zejść do 1 dnia ale kosztem wyglądu instalacji
k: a mi Panowie zrobili w niecałe 4 godziny...
ja: :D:D:D:D
Zapisane

odkryjlazienke_pl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Wszystko dla Twojej łazienki
    • Zobacz profil
    • odkryjlazienke.pl
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2016, 06:26:17 pm »

Witam ostatnio miałem podobna sytuacje jak kolega malcza999 ze spłuczka tylko że ja sprzedałem bateria z wyciąganą wylewką i na drugi dzień od zakupu telefon, że sprzedałem popsutą baterie "bo ten mój hydraulik jak ją składał to się okazało że, nie ma wszystkich części" jak to usłyszałem to aż żal mi się zrobiło tej klientki. Oczywiście okazało się że części są wszystkie tylko "monter" nie umiał jej złożyć, ale byłem zdziwiony bo nową miedź położył. Tacy to u nas są fachowcy po godzinach nawet mu było głupio przez telefon ze mną pogadać.   

[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2016, 06:31:46 pm wysłana przez odkryjlazienke_pl »
Zapisane

kk33

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 03, 2016, 09:32:51 am »

Chcesz polecić lub przestrzec innych przed hydraulikiem? Zapraszam na stronę http://ocen-fachowca.pl . Dodaj opinie o hydraulikach i innych fachowcach. Poleć innym solidnych, uczciwych hydraulików. Przestrzeż pozostałych przed nieuczciwymi fachowcami.
Zapisane

Hydromont

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 08, 2018, 04:10:05 pm »

Witam ostatnio miałem podobna sytuacje jak kolega malcza999 ze spłuczka tylko że ja sprzedałem bateria z wyciąganą wylewką i na drugi dzień od zakupu telefon, że sprzedałem popsutą baterie "bo ten mój hydraulik jak ją składał to się okazało że, nie ma wszystkich części" jak to usłyszałem to aż żal mi się zrobiło tej klientki. Oczywiście okazało się że części są wszystkie tylko "monter" nie umiał jej złożyć, ale byłem zdziwiony bo nową miedź położył. Tacy to u nas są fachowcy po godzinach nawet mu było głupio przez telefon ze mną pogadać.   

[załącznik usunięty przez administratora]

U mojej matki kiedyś krzywo baterie zainstalowali. Aż żal mi dupe ściskał jak to zobaczyłem...
Zapisane

gapcio3ci

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 19, 2018, 10:48:14 am »

pełno ich wokół

sybille

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Nieuczciwi fachowcy
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 04, 2018, 02:00:56 pm »

nie powiem niestety jak sie firma nazywa, bo robili cos na zlecenie wlasciciela naszego mieszkania, wiec to on mial z nimi doczynienia, ale tak spaprać prysznica to nawet ja bym nie umiała. Najpierw lało się bo gdzieś uszczelnione nie było. Później lało się bo się okazało, że gdzieś brodzik był źle podparty i się wylewało pod brodzik. Cud, że nikogo nie zalaliśmy. Jak to nam naprawili to zostawili dziury w brodziku i mieli wrócić za 3 dni żeby to zakleić. Dwa tygodnie na nich czekam.
Zapisane
Wyjątkowy skład kremu Richevon sprawia, że jest tak skuteczny - sprawdź https://poznajrichevon.pl/