Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Metaliczny dźwięk przy termostacie grzejnika pokojowego  (Przeczytany 894 razy)

speed1211

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Metaliczny dźwięk przy termostacie grzejnika pokojowego
« dnia: Styczeń 04, 2019, 11:33:00 am »

Witam, jako że to mój pierwszy post tutaj witam wszystkich serdecznie.

Problem:
Po przekreceniu termostatu na 3-4 stuka gwóźdź od zaworu przy termostacie (reszta na filmiku)

Po przeniesieniu grzejnika o 3 metry na inną ścianę zaczęły się problemy z grzejnikiem.
Rury jak i grzejnik zostały zrobione przez hydraulika
Rury zostały pociągniete przez podłogę i wypuszczone przez ścianę w miejsce nowego montażu (rury w podłodze były zaizolowane)

- Grzejnik został odpowietrzony
- Zawór został wymieniony (używany ale z nowego grzejnika)
- Termostat wymieniony (dwa nowe różnych firm)
- Dopływ robi się jako pierwszy ciepły (tak mi się zdaje, prawa rura)
- Grzejnik nagrzewa się cały z góry w dół
- Hydraulik ustawił wszystko

Problem pozostał ale zmniejszyło się nasilenie dźwięku









Link do filmiku

https://youtu.be/eHmFlTo2nPA

Prosze o pomoc bo "fachowcy" twierdzą że to nic takiego i kręcą przy odplywie aby było ciszej
Zapisane

lesoleile

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Metaliczny dźwięk przy termostacie grzejnika pokojowego
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2019, 08:27:26 am »

Ja miałam podobny problem - nie wiem jak ale ustał z czasem. Fachowcy też twierdzili, że to norma :)
Zapisane
Odpowiednie nawilżenie cery pomoże Ci pozbyć się zmarszczek - Mialenia Ci w tym pomoże https://mialenia.pl/sklep/

Alicia_k

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Metaliczny dźwięk przy termostacie grzejnika pokojowego
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2019, 08:48:27 am »

Witam,

mam dokładnie ten sam problem. Przyczyna - źle podłączony grzejnik. Dopływ to rurka bliżej środka grzejnika, odpływ to ta bliżej termostatu. Ponoć jest to standardem. U mnie dotyczy to wszystkich kaloryferów w mieszkaniu, a ujawnił się po instalacji termostatów.

Ponieważ mieszkanie jest już wykończone, nie chcę kuć ścian... Hydraulik planuje zamienić bloki w rozdzielni, tj. blok dopływu przenieść na dół, natomiast odpływ na górę. Nie wiem czy tak się da, bo na wszystkich zdjęcia w internecie blok dopływu jest na górze, a odpływ na dole... Może ktoś jest w stanie odpowiedzieć czy taka zamiana jest możliwa do wykonania i czy ewentualnie może wpłynąć na wydajność ogrzewania?

Z góry dziękuję za podpowiedź.

Alicia
Zapisane