Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: który piec wybrać - junkers  (Przeczytany 777 razy)

Kuba777

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
który piec wybrać - junkers
« dnia: Maj 14, 2019, 12:48:57 pm »

Trochę czytałem i pytałem dwóch fachowców.
opinie są skrajne różne. może tutaj mi ktoś podpowie.zakladam piec gazowy. już kiedyś miałem piec gazowy który grzał wódę ba bieżąco I gdy ktoś się kąpał A ktoś inny zaczął zmywać naczynia to tej osobie kąpiącej się i zaczynała lecieć zimna woda.

rozdzielamy dom 150 m na dwie godziny.
zamiast 1 łazienki I 1 kuchni będą 2 łazienki I 2 kuchni.
chodzi mi o to by m więc ciepłej wody pod dostatkiem i by mozna bylo korzystac na raz z kilku punktow poboru.

wybieram teraz między dwoma placami:
1. JUNKERS CERAPUR ACU ZWSB 24/28-3E - zasobnik 42 l
2. Junkers CERAPUR MODUL ZBS22/150-3 SE - zasobnik 150 l

zastanawiam się który piec wybrać. jeden hydraulik mi mówi że ten pierwszy piec spokojnie wystarczy bo tam woda jest podgrzewana w specjalny sposób I poza tym jest dwufunkcyjny. obecnie mam piec na ekogroszek I bojler 80l . bilet akurat daje radę na 1 łazienkę i 1 kuchnię. co jak byłyby po dwie kuchnię i dwie łazienki? Czy w piecu gazowym 42 podgrzewane w specjalny sposób dałoby radę?

inny hydraulik mi mówi że trzeba wziąć ten drugi piec bo tam jest duży zasobnik (piec wielofunkcyjny) A na jedną osobę w domu potrzeba 30 l wody. więc skoro mniejszy piec ma 42 l A ten większy 150 to można sobie policzyć że trzeba ten większy.

Proszę o radę bo już teraz sam nie wiem. hydraulik który mówił że ten mniejszy piec wystarczy dalej twierdzi że większego nie trzeba.
z góry dzięki za fachowe opinie.
Zapisane

marian4

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Odp: który piec wybrać - junkers
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2019, 05:14:46 pm »

Nie lepiej zamiast pieca kupić tapetę z sklepu internetowego  https://naszewnetrze.pl/tapety . Moim zdaniem taki zakup byłby po prostu bardzo interesujący. Tak ja uważam.
Zapisane