Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: 9 krotny wzrost zużycia wody  (Przeczytany 530 razy)

ewamk9

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
9 krotny wzrost zużycia wody
« dnia: Luty 17, 2020, 08:59:24 am »

Witam serdecznie i mam pytanie , czy dozwolone jest dokonywanie jakichkolwiek samowolnych  przeróbek w instalacji już za wodomierzem ( czyli w mieszkaniu ? ) . Pytanie może źle postawione więc wyjaśniam , sąsiedzi robili remont i inaczej puścili rury doprowadzające wodę do mego prysznica w ścianie , ale te rury są już za moim wodomierzem czyli jakby "należą" do mnie .  Po zakończeniu tego remontu zużycie wody w mojej łazience wzrosło 9 krotnie . Jak to możliwe ? co się mogło stać  ?  i czy można dokonywać przeróbek w  "cudzej"  instalacji ?  dodam , że jest to mieszkanie komunalne . Co robić  ? Bardzo proszę o rady .
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2020, 12:39:07 pm wysłana przez ewamk9 »
Zapisane

Hydraulik Łódź

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: 9 krotny wzrost zużycia wody
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 06, 2020, 11:54:56 am »

Jakim to cudem sąsiedzi przebudowali Twoją instalację? Śmierdzi mi to "kradzieżówką".
Zapisane

romek443

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: 9 krotny wzrost zużycia wody
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2020, 09:41:01 am »

O tym to ja naprawdę nigdy nie wiedziałem.Bardzo dobrze że wszedłem na tę stronę internetową.

kampfer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: 9 krotny wzrost zużycia wody
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2020, 08:28:28 pm »

Moja rada jest prosta, albo i dwie rady.

1. Wychodzisz z mieszkania zakręć wodę, w nocy zakręć wodę. Zabezpiecz zawór jeżeli jest w spólnej skrzynce na korytarzu.
Połóż na zaworze jakiś znacznik, żebyś widział czy ktoś go dotykał.

2. Spróbuj zrobić kilka prostych doświadczeń czy jest wyciek u ciebie w domu. Zakręć wszystkie punkty czerpalne, obserwuj licznik wody. Nie może drgnąć.
Zrób doświadczenie przez całą noc. Więcej metod diagnostycznych na mojej stronie   https://wyciek.pl/diagnozuj-sam/

3. Jeżeli możesz usłyszeć, że sąsiedzi się kąpią - wyłączasz wodę - zobaczymy co się będzie działo

4.
Zapisane