Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: WC zapchane... powietrzem? Pilna prośba o pomoc!  (Przeczytany 411 razy)

Laiczka hydrauliczna

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
WC zapchane... powietrzem? Pilna prośba o pomoc!
« dnia: Styczeń 15, 2020, 09:44:14 am »

Bardzo proszę o poradę w sprawie zatkanej toalety.

Spuściłam nieco za dużo papieru, z pewnymi trudnościami woda przeszła, jednak pod koniec została gwałtownie zassana to tego stopnia, że toaleta aż "pobrała" powietrze. Teraz, przy spłukiwaniu, woda najpierw podchodzi do wysokiego poziomu, po czym opada aż za bardzo, tak że znowu odkrywa się odpływ i WC wciąga powietrze, bulgocąc. Odnoszę wrażenie, że obecnie głównym winowajcą zatoru jest właśnie zassane powietrze.

Próbowałam przepychać domowymi sposobami: przepychacz tylko przyspieszył znikanie wody i zasysanie (choć w niewielkim stopniu), jednak przy tym modelu toalety użycie tego urządzenia jest ograniczone (bardzo trudno dopasować gumową końcówkę do odpływu). Soda z octem nie pomogła, gorąca woda z mydłem spowodowała czasowe spowolnienie spływania wody (co pomogło w użyciu przetykacza), ale nie rozwiązało problemu.

Bardzo proszę o pomoc :( dodam, że jestem kompletnym laikiem, jak wskazuje mój nick...

Z góry dziękuję za wszystkie porady!
Zapisane

kazik33201

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: WC zapchane... powietrzem? Pilna prośba o pomoc!
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2020, 11:13:50 am »

Jeszcze nigdy nie miałem tak że WC było zapchane powietrzem.Dla mnie to jest nie do pomyślenia.