Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Pomocy - terma grzewcza i brak ciepłej wody i ciśnienia  (Przeczytany 392 razy)

peju

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Pomocy - terma grzewcza i brak ciepłej wody i ciśnienia
« dnia: Marzec 28, 2020, 10:18:45 pm »

Witam wszystkich.
Właściciel dziś kupił elektryczny ogrzewacz wody 80l marki Atlantic.
Nie moge nigdzie tego modelu znalesc na stronie producenta. Najblizej mu do wersji Opro+V 80 ale nie ma zewnętrznego pokrętła regulacji temperatury.
Zamontowaliśmy to dziś razem - od razu dodam że instrukcja montażu to jakaś kpina.
No i zle zamontowalismy zawor bezpieczenstwa - na czerwonym punkcie :/
Po napelnieniu bojlera woda i podlaczeniu do gniazka, odkrecamy ciepla wode w kranie a tam brak cisnienia. Troche wody polecialo i przestala.
Skapnelismy sie po niemal godzinie ze zle podlaczylismy zawor bezpieczenstwa wiec odkrecilismy wszystko i spuscilismy wode z boilera.
Ale ku naszemu zdziwieniu woda byla calkowicie zimna choc wskaznik temperatury wskazywal ze lekko sie podgrzala.
Przelaczylismy wiec zawor bezpieczenstwa na niebieski doplyw wody, uruchomilismy calosc i... woda leci ale... za jakis czas po 5-10sek spada cisnienie i za chwile woda nie leci. O co chodzi?
Myslalem ze trzeba odczekac te 30min aż sie podgrzeje wiec sprawdzam po pol godziny... efekt ten sam.
Nasz budynek jest dwupietrowy i sa w nim dwa niezalezne dwupokojowe mieszkania. Boiler jest na parterze. Ale wody nie mamy w dolnym jak i gornym mieszkaniu.
I teraz to nieszczesne pokretlo... boiler nie ma zewnetrznego pokretla z prosta i czytelna skala. Zamiast tego po odkreceniu dolnej pokrywy widze tam niebieski plastikowy potencjometr ktory wykonuje polowe obrotu i po dwoch stronach ma blokady. Po jednej stronie blokady jest 1 na czerwono z opisem (safety) a potem sa kolejne stopnie az do 5 (i tu juz nie ma nic opisane ze max itp). I teraz ja nie wiem na co ja ustawilem - ten potencjometr wydaje sie nie miec wskaznika. ma tylko bolec blokady. wydaje mi sie ze ustawilem go na 5 ale pewnosci nie mam. tak czy siak, jesli ustawilbym na 1 to powininem miec chyba letnia wode ale wciaz pod cisnieniem lecaca na biezaco. W instrukcji w ogole to pokretlo nie istnieje.
Pomozcie prosze, czy ktos wie co jest nie tak bo to moja pierwsza stycznosc z takim urzadzeniem.
Zapisane

tomek444443

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Pomocy - terma grzewcza i brak ciepłej wody i ciśnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2020, 06:47:28 am »

Przeczytałem to wszystko i teraz naprawdę bardzo dużo będę wiedział.Ta wiedza na pewno mi się przyda.