Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Nieszczelność układu CO  (Przeczytany 694 razy)

Magnus

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Nieszczelność układu CO
« dnia: Styczeń 09, 2020, 11:13:46 am »

Dzien dobry wszystkim,

Zwracam się do was o pomocą aby troche uspokoic myśli.
Przechodząc do rzeczy, problem zaczął się w momencie pojawienia się mokrych plan od podłogi.
Okazało się, że jeden z przenoszonych karolyferów był "błędnie" podpięty. Tzn osoby to robiące nie miały pojęcia jak prawidłowo połączyć dwie rurki PEX.
W dniu wczorajszym pojawił się u mnie Hydraulik, ogarnął temat zaciskarką i zrobił próbe szczelności całego układu, który wykazał nieszczelność.

I tutaj pojawia się moje pytanie czy ta próba jest wystarczająco wiarygodna ?(niechce rozwalac kolejnych podłóg i szukac)
Jeżeli chodzi o sama próbe to podłączył nanometr do jednego z kaloryferów, zamknął zawór powrotowy i zasilający a cisnienie spadlo w ciągu kilku godzin z wartości 2.6 do 1.5.
Czy to przypadkiem nie jest tak, że woda w całym układzie wystygła i dlatego spadło cisnienie ? On twierdzi ze na 100% jest brak szczelności.
Zapisane

slawek3332666

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Nieszczelność układu CO
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2020, 08:14:19 am »

Ja na szczęście nigdy takiego problemu nie miałem i na pewno miał nie będę.Jestem tego pewny na 100 procent.

kampfer

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Nieszczelność układu CO
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2020, 08:37:53 pm »

Próby szczelności w instalacji CO to bardzo skomplikowany temat.
Niestety ta próba nie została wykonana prawidłowo i nic nam wartościowego nie mówi. Z jednej strony może to być błąd pomiarowy z drugiej oznaka wycieku wody z instalacji grzewczej.
Wyciek wody z CO może być niewielki i ten na pozór drobny spadek ciśnienia to początek wielkich problemów z wyciekiem wody.
Przesyłam link do mojej strony - artykuł o próbach ciśnieniowych instalacji https://wyciek.pl/proby-cisnieniowe-instalacji/
Warto też przeczytać o wyciekach wody z instalacji CO https://wyciek.pl/wyciek-z-instalacji-centralnego-ogrzewania/

Jeżeli ktoś miały problem z cieknącym CO to proszę pisać na pewno pomogę.
Zapisane