Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Jak wyregulować górny zawór kaloryfera  (Przeczytany 760 razy)

Koles

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Jak wyregulować górny zawór kaloryfera
« dnia: Styczeń 15, 2020, 03:49:54 pm »

Cześć!

Mam kaloryfer zimny w dolnej części - zdjęcia poniżej. Rozmawiałem z hydraulikiem przez telefon. Udało mi się wyregulować dolny zawór kluczem imbusowym, bo był trochę wciśnięty za bardzo - nic to nie pomogło.
Zdjąłem termostat z górnego zaworu i nie wiem jak ten zawór wygerulować. Kreska wskazuje na "2", czyli niewielki dopływ wody (kreska jest na dole, nie widać jej na zdjęciu). Nie znam się na tych zaworach, próbowałem go chwycić zarówno za przedni okrągły metalowy element, zarówno kluczem francuskim, jak również uderzając śróbokrętem + kluczem w rowek. Nie chciało się przekręcić, ale trochę się poluzowało (minimalnie) - mam nadzieję, że niczego nie uszkodziłem ? Drugi sposób: spróbowałem przekręcić sześciokątny element za nim - nie drgnął nawet. Próbowałem oba elemnty przekręcić najpierw w lewo, później w prawo.
Pytanie: jak to wyregulować ? Proszę o odpowiedź kogoś doświadczonego z takim samym zaworem, bo ostatnią rzeczą jaką bym chciał to wyciek wody. Chcę to zrobić rozsądnie, aby to ustawić, ale nie uszkodzić.

Zdjęcia:
https://www.dropbox.com/sh/f5gc5pfi5qm3iju/AAAI0Z4juT2UPq2LhEGA7rGea?dl=0
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2020, 03:56:18 pm wysłana przez Koles »
Zapisane

Koles

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Jak wyregulować górny zawór kaloryfera
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2020, 04:36:24 pm »

A jeszcze mi hydraulik przez telefon polecił coś takiego: aby zakręcić termostat i odkręcić ten zawór co jest po prawej stronie (widać na zdjęciach) i odlecać szklankę wody. Czy to jest dobry pomysł? Nie chciałbym sobie  jeszcze bardziej obniżyć temperatury.
Co polecacie zrobić?
Zapisane

Koles

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Jak wyregulować górny zawór kaloryfera
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2020, 04:50:58 pm »

Dodałem jeszcze jedno zdjęcie pokazujące górny zawór od przodu (po zdjęciu metalowego elementu).
Dzięki.
Zapisane

Marcinsoczkowski

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
Odp: Jak wyregulować górny zawór kaloryfera
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2020, 12:44:30 pm »

Koles i co pomogło? efekt utrzymuje się? w hydraulice jest tak, że po jakimś czasie może polecieć zawór









www.trojmiastohydraulik.pl
Zapisane

Koles

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Jak wyregulować górny zawór kaloryfera
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2020, 01:49:53 pm »

Ostatecznie nic nie zrobiłem z tym zaworem bo nie dostałem odpowiedzi JAK. Poza tym nie ma ciężkich mrozów, więc temperatura jest OK.
Co to znaczy że może polecieć zawór ?
Zapisane

Hydraulik Łódź

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Jak wyregulować górny zawór kaloryfera
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 07, 2020, 09:10:28 am »

Weź małą żabkę albo porządne szczypce i sprawdź czy bolec na zaworze się nie zapiekł szarpiąc go z wyczuciem do przodu i o tyłu. Nastawę odkręć na 6, upewnij się czy kaloryfer nie jest zapowietrzony, jak jest to odpowietrz i musi śmigać.
Zapisane