Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Instalacja hydroforowa z pompą SKA 4.03 - ustawienia optymalne???  (Przeczytany 2100 razy)

ogrodnik6006

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Instalacja hydroforowa z pompą SKA 4.03 - ustawienia optymalne???
« dnia: Wrzesień 09, 2014, 07:13:20 am »

Witam, moje pytanie kieruję do znawców tematu... Wczoraj wraz z bratem wymieniliśmy 19 letnią 2 sekcyjną (niezawodną) pompę Grudziądzką z silnikiem 1.1 kw na 3 sekcyjną SKA 4.03 z silnikiem 2.2 kw. Zbiornik hydroforowy ma jakieś 500l i jest bez membrany (czy istnieją membrany do takiego zbiornika i czy istnieje możliwość zainstalowania membrany w takim zbiorniku..?). Instalacja jest użytkowana w domu 200mkw oraz latem w szklarni wraz z namiotem o pow. 1000mkw - nawadnianie kropelkowe. Ponieważ nowa pompa ma duży zapas wydajności i mocy (nudzi się zaopatrując instalację) chciałbym znaleźć złoty środek dotyczący relacji maksymalnej wydajności do trwałości i oszczędności energii. Jak wiemy pompa pobiera najwięcej prądu w momencie startu, oraz najbardziej się zużywa w chwili startu i zatrzymania - wiec chciałbym by włączała się możliwie rzadko. Pomyślałem by wykorzystać moc silnika i wydajność pompy i ustawić ciśnienie na hydroforze między np od 3 do 6-10 barów - chociaż liczę na sugestię i w tej kwestii, a za hydroforem umieścić reduktor ciśnienia i zredukować ciśnienie do np. 3 barów (pytanie czy taki reduktor 3/4 lub 1 cal utrzyma wystarczający wydatek wody i jak z jego trwałością). Czy przy zaproponowanym przeze mnie ciśnieniu na zbiorniku żywotność pompy jakoś znacząco się nie zmniejszy..? Z góry wszystkim serdecznie dziękuję za merytoryczną pomoc... Pozdrawiam  ;)
Zapisane