Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: OGRZEWANIE PODLOGOWE , GRZEJNIKOWE I ZASOBNIK  (Przeczytany 2517 razy)

sebson78

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
OGRZEWANIE PODLOGOWE , GRZEJNIKOWE I ZASOBNIK
« dnia: Wrzesień 19, 2014, 12:33:44 pm »

Cześć,

Jestem nowym uzytkownikiem forum i na początku witam serdecznie wszystkich użytkownikow.

Chce dolaczyc instalację ogrzewania podlogowego okolo 56m2 do istniejacego c.o i zasobnika na ciepla wode uzytkowa.
Niedawno rozbudowalem dom, na parterze zamieniam kaloryfey na ogrzewanie podlogowe( okolo 56m2) w lazience dodatkowo zostaje jeden kaloryfer, na pietrze sa 3 pokoje i kaloryfery.

Rozdzielacz do podlogowki wraz z schematem rozlozenia rur plastikowych zakupilem w Wielkiej Brytanii w firmie WUNDA. Rozdzielacz wyglada tak jak na pdf. w linku ponizej.

http://www.wundafloorheating.co.uk/downloads/M06%20manifold%20+%2014kw%20pump%20station%20combo.pdf

A to jest propozycja instalacji rozdzielacza do istniejacego CO i CWU.

http://www.wundafloorheating.co.uk/downloads/E09%20wiring%20+%20Plumbing%20Guide.pdf

A to jest schemat, ktory sam zrobilem. W zwiazku z tym prosze o sprawdzenie go. Czy wszystko zadziala jak nalezy i jakie mozna wprowadzic zmiany lub poprawki? Dodam jeszcze tylko, ze nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, ale chce sie w tym podszkolic, miec pojecie o tym co mam w domu i jak to dziala?
Co szanowne grono o tym sądzi? Licze na wasze podpowiedzi i opinie.


Z góry dziękuję za wszelkie rady.


[załącznik usunięty przez administratora]
Zapisane

malczan999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: OGRZEWANIE PODLOGOWE , GRZEJNIKOWE I ZASOBNIK
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2014, 12:10:14 pm »

Gratulacje dla fachowca. Większość automatyki jest tutaj zupełnie zbędna. Jak się kombinuje to już lepiej skorzystać ze schematów producentów urządzeń. Przecież tu nie ma nawet zaworów kulowych tam gdzie być powinny. Ciekawe jaki sterownik to obsługuje.
Zapisane