Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Przeciekający zawór w instalacji grzewczej  (Przeczytany 2462 razy)

madziuuk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Przeciekający zawór w instalacji grzewczej
« dnia: Listopad 11, 2014, 02:44:13 pm »

Witam serdecznie,
Moi drodzy,
Mam cieknący problem w piwnicy. Z racji faktu, iż rozpoczął się sezon grzewczy, przełączyłam wodę, aby ciepło szło również na grzejniki (w lato paliłam w piecu, jednak zaworek był przełączony tak, aby grzała się tylko woda, nie grzejniki) no i z racji pierwszych chłodniejszych dni, przełączyłam ów zawór, aby grzejniki również były ciepłe po rozpaleniu w piecu. Z owego zaworu zaczęła cieknąć woda- powoli kapała. Minął ponad miesiąc - nie grzeją mi 2 kaloryfery w domu, odpowietrzanie nic nie daje, napuszczanie wody do grzejników powoduje ciągłe cieknięcie przy zaworze którym przełącza się to ciepło na wodę/wodę+grzejniki. Poza tym nawet jeśli w piecu się nie pali, woda ciągle cieknie, tylko z mniejszą intensywnością niż po rozpaleniu. Gdy przekręciłam zawór tak, aby ciepło szło tylko na wodę, przeciekanie niemal ustąpiło - niemal, gdyż raz na kilka minut spadnie jakaś kropelka. Nie mam zielonego pojęcia co jest grane, totalnie się na tym nie znam, mam raptem 20 lat i brak dorosłego faceta w domu, który mógłby to jakkolwiek ogarnąć. Dodam, że nasza instalacja ma jakieś 17-18 lat,a piec mamy (jak to jest napisane na blaszce na nim) "grzewczy wodny niskotemperaturowy typu ZĘBIEC S2WK21-1".
Domyślacie się może co to może być?
Zapisane

malczan999

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 16
    • Zobacz profil
Odp: Przeciekający zawór w instalacji grzewczej
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2014, 08:47:25 am »

Witaj,
najlepiej byłoby gdybyś wstawiła zdjęcie owego zaworu z zaznaczeniem, z którego miejsca cieknie. Możliwe, że wystarczy dokręcić dławicę jeżeli zawór takową posiada. Układ jest grawitacyjny czy pompowy ? Czy posiadacie odpowietrzniki na pionach?
Zapisane