Forum Hydrauliczne

Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Forum SMF zostało uruchomione!

Autor Wątek: Problem z C.O. jedna pompa a dwa obiegi  (Przeczytany 2001 razy)

pglk

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Problem z C.O. jedna pompa a dwa obiegi
« dnia: Styczeń 22, 2015, 02:35:48 pm »

Witam zacnych i szanownych forumowiczów, kieruję do Was swoje pytanie dotyczące problemu jaki mam w kwestii centralnego ogrzewania.

A więc do rzeczy, posiadam kotłownię a w niej: ( ukł. otwarty ) piec kostrzewa pellets 100 platinium bio 24 kw, zasobnik 200l na CWU, zawór czterodrogowy i dwie pompy jedna na CO druga na CWU oraz mała pompa na cyrkulację. Zasilane są dwa budynki jeden 70 m2 parterowy drugi 120 m2 parter + poddasze użytkowe ( oba są dobrze ocieplone z nową oszczędną stolarką )
Pompa CO zasila na wyjściu 2 obiegi jeden wykonany cały w PEX + 4 nowe kaloryfery stalowe ( 2 x 600/600 i 2 x 1200/600 + standardowe zawory ) drugi obieg jest również wykonany na odcinku 20 m w PEX 32 ( 12 m cześć podziemna w specjalnej izolacji na gł 1,2 m - doprowadzenie zasilania CO i CWU + cyrkulacja do drugiego domu ) gdzie łączy się ze starą instalacją CO która jest rozprowadzona na parterze i poddaszu użytkowym rury stalowe 2,5" główne i 3/4" lub 1/2" podłączenie do grzejników ( parter 3 x 1200/600, 3 x 600/600 i poddasze 1 x 1200/600, 2 x 1000/600 + standardowe zawory) To tyle z opisu instalacji, problem jaki mam to znaczące różnice w temperaturach jakie uzyskuję w obu domach nadmienię że grzejniki są dobrane optymalnie z 10-20% zapasem, w małym budynku panuje temperatura 24-25 st C a w dużym ledwo osiągam 20 st C. Przez noc temperatura spada w obu budynkach tak samo - 2-3 st C
Moje pytanie brzmi czy rozdzielenie obiegów i zainstalowanie pompy na każdy z nich usprawni tą sytuację ?

Będę wdzięczny za różne sugestie i pytania bo może o czymś zapomniałem napisać co jest dość ważne.
A może coś jest nie tak jak być powinno ? :(
Zapisane